Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/mentaln2/domains/freemo.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/) is not within the allowed path(s): (/home/host893048/domains/freemo.pl/:/tmp:/var/tmp:/dev/urandom:/usr/local/lib/php/:/opt/alt/php55/usr/share/:/opt/alt/php80/usr/share/:/opt/alt/php72/usr/share/:/opt/alt/php71/usr/share/:/opt/alt/php73/usr/share/:/opt/alt/php56/usr/share/:/opt/alt/php74/usr/share/:/opt/alt/php81/usr/share/:/opt/alt/php54/usr/share/:/opt/alt/php70/usr/share/:/opt/alt/php82/usr/share/) in /home/host893048/domains/freemo.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 17
Jakich rzeczy z AliExpress lepiej nie kupować? - FREEMO - Okazje, kody promocyjne i rabatowe

Zakupy na AliExpress wciąż są nieco utrudnione przez pandemię, ale wiele osób znów odważnie z nich korzysta. Są jednak przedmioty, których lepiej nie kupować, bez względu na to, jak tanie są albo jak atrakcyjnie prezentują się na zdjęciach. Czasami będzie to wynikało z ich słabej jakości, czasami z niebezpieczeństwa, a jeszcze innym razem z powodu niedopasowania produktu pod europejski rynek, który znacznie różni się od azjatyckiego.

Tani sprzęt elektroniczny

white adapter on yellow surface

O tani sprzęt elektroniczny można się pokusić, ale lepiej nie sięgać po te najtańsze propozycje. Nie chodzi wcale o to, że przyjdą wybrakowane albo szybko się zepsują, co się zdarza i trzeba mieć to na uwadze, ale raczej o ich jakość, która będzie znacznie odbiegała od znanych i lubianych standardów unijnych. Produkty sprzedawane po strasznie niskich cenach mają okropnej jakości komponenty i szybko się zużyją, a czasami mogą nawet stanowić niebezpieczeństwo (np. pożarem).

Kosmetyki bez wypisanego składu i producenta

photo of assorted makeup products on gray surface

Kosmetyki kupowane z innych źródeł, niż znane i sprawdzone drogerie, nie jest najlepszym podejściem. Na AliExpress wciąż co chwila pojawiają się mocne inspiracje albo podróbki znanych marek, które nie chwalą się szczególnie swoim składem. Po takie produkty nigdy nie sięgaj. Nie ma niczego złego w kupowaniu tanich kosmetyków, nawet jeśli będą one miały słabszą jakość, o ile ich sprzedawca to jednocześnie producent, marka jest znana i nie ukrywa składu swoich produktów. Nigdy nie decyduj się jednak na te kosmetyki, pod którymi nie ma podpisanej żadnej marki, bo mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Tanie ubrania bez podanej rozmiarówki

assorted-color clothes lot hanging on wooden wall rack

Ubrania na AliExpress potrafią być piękne, interesujące, przygotowane na rynek europejski i niedrogie, ale ich rozmiarówka pozostawia wiele do życzenia (czasami nawet jej nie ma). Kupowanie ubrań na stronach, które preferują rozmiary dostosowane do azjatyckich standardów, może okazać się mocno problematyczne. Azjatki są zupełnie innej budowy ciała, raczej drobne, chude oraz o zupełnie innych proporcjach ciała. Polka może źle czuć się w takim stroju, bo będzie niepasowa do jej figury. Konieczna może okazać się wizyta u krawcowej, a to tylko kolejne koszty do średniej jakości ubrania z Chin.

1 komentarz - kliknij aby wyświetlićZamknij okno komentarzy i opinii

1 komentarz - kliknij aby wyświetlić

  • Karol
    Posted 8 września, 2022 at 3:37 pm 0Likes

    Ja osobiście nie polecam kupować taniej elektroniki… Nadziałem się 2 razy na buble

Pozostaw komentarz lub opinię

Subskrybuj okazje do łatwego zarobku!

Otrzymuj na email jako pierwszy starannie wyselekcjonowane promocje finansowe/fintech i kody polecające obniżające ceny usług!

PS. Obiecujemy nigdy nie wysyłać spamu!
Tylko konkrety!